What our patients say about us

Your satisfaction is our first priority. Below are selected patient stories and reviews on independent portals such as Google, Estheticon or Facebook.

Add a review >>

 


Real lifting without a scalpel using 3D mesothreads


Botox, výplň horního rtu a nosoretní rýhy

Spokojenost s přístupem i s provedením zákroku a s výsledkem. Děkuji.

Translated by Google:

Botox, upper lip and nasolabial fold filler

Satisfied with the approach and the procedure and the result. Thank you. (Source: estheticon)


Ošetření v Denife u MUDr. Plaché

Vše v pořádku. Sestřička s paní doktorkou jsou obě moc sympatické! Určitě jsem zde nebyla naposledy❤️

Translated by Google:

Treatment in Denife with MUDr. Plachá

Everything is fine. The nurse and the doctor are both very nice! I definitely won't be here for the last time. ❤️ (Source: estheticon)


Zvětšení a srovnání nesouměrného rtu v Karlových Varech

Před časem jsem si nechala aplikovat výplň kyseliny hyaluronové do rtů. Celkem 1ml. Zákrok jsem podstoupila u MUDr. Hany Plaché v Karlových Varech. Musím říct, že za mě velká spokojenost! Jak s výsledkem zákroku, který je podle mě pěkný a přirozený, tak s přístupem paní doktorky. Plánuji v budoucnu podstoupit i jiné zákroky a už teď vím, že určitě opět navštívím kosmeticko-plastické centrum Denife.

Translated by Google:

Enlargement and comparison of the asymmetrical lip in Carlsbad

Some time ago I had a hyaluronic acid filler applied to my lips. Total 1ml. I underwent the procedure at MUDr. Hana Plachá in Carlsbad. I must say that I am very satisfied! Both with the result of the procedure, which I think is nice and natural, and with the doctor's approach. I plan to undergo other procedures in the future and I already know that I will definitely visit the Denife cosmetic-plastic centre again. (Source: estheticon)


Chemický peeling na rozšířené póry a nezdravě vypadající pleť

Na chemický peeling som sa objednala k pani doktorke kôli mojej nepeknej pleti. Trápili má rozšírené póry a celkovo pleť vyzerala nezdravo. Póry sú minimálne viditeľné a moja tvár vyzerá sviežo a mladšie.

Translated by Google:

Chemical peeling for enlarged pores and unhealthy-looking skin

I made an appointment for a chemical peel with my doctor because of my unsightly skin. I was suffering from enlarged pores and overall my skin looked unhealthy. The pores are minimally visible and my face looks fresher and younger. (Source: estheticon)


Odstranění celulitidy, vrásek botoxem a zvětšení rtů kys. hyaluronovou u MUDr. Plaché

S péčí a osobním přístupem paní doktorky jsem velice spokojená a mohu jen a jen doporučit. U paní doktorky jsem podstoupila zákroky: botox, výplň rtů a léčbu celulitidy. Se vším jsem naprosto spokojená! Hlavně bych chtěla poděkovat za doslova odstranění celulitidy, než jsem šla k paní doktorce, tak veškeré pokusy byly s nulovým výsledkem. Moc děkuji!

Translated by Google:

Removal of cellulite, wrinkles with Botox and lip augmentation with hyaluronic acid by MUDr. Plachá

I am very satisfied with the care and personal approach of the doctor and I can only recommend her. I have undergone the following procedures with her: botox, lip fillers and cellulite treatment. I am absolutely satisfied with everything! I would especially like to thank her for literally removing my cellulite, before I went to the doctor all my attempts were with zero results. (Source: estheticon)


Review us

Are you a patient of ours? We would be happy to receive your feedback.

 

Do you use Gmail or have a Google account? Sign in and rate us on Google

Rate Denife on Google


Post a review on Facebook. Log in to your Facebook and visit Denife's profile.

Rate Denife on Facebook

 

Of course, Denife is also included in the largest portal of aesthetic medicine and plastic surgery Estheticon. Share with other visitors your positive experience with treatment at our clinic.

 

Rate Denife on Estheticon